Spojovací prvky

Spojovací spirály

Jsou vyrobené z drátu Ø 4,0 mm s antikorozní povrchovou úpravou tvořenou slitinou ZnAl v poměru 95% Zn + 5% Al. Stoupání jednoho závitu 100 mm, vnitřní průměr spirál je 17 a 23 mm.
Spirály dodáváme vždy v délce odpovídající délce spoje + 2 x 50 mm, které slouží na zajištění spirály proti jejímu nežádoucímu vyšroubování a také jako ochrana osob proti poškrábání od trčících konců spirál.

Spirály s vnitřním průměrem 17 mm dodáváme v následujících standardních délkách:

  • 0,4 – 0,5 – 0,6 – 0,7 – 0,8 – 1,1 a 1,6 m.

Spirály s vnitřním průměrem 23 mm dodáváme v následujících standardních délkách:

  • 0,6 – 1,1 – 1,6 – 2,1 – 2,6 a 3,1 m.

Další délky spirál je možno připravit sestřižením základních délek na délky odpovídající délce spoje + 2 x 50 mm na zajištění spoje.

Spojovací sponky

Jsou vyrobené ze speciálního drátu Ø 3,0 mm s mimořádnou pevností, který z pohledu ochrany proti korozi je buď v provedení Zn, nebo Zn + Al nebo nerezavějící ocel. Jsou vhodné především pro spojování gabionů ze splétaných sítí.

Sponky dodáváme v balení po 1.600 ks.

Pro spojování sponkami je zapotřebí použít speciální spojovací kleště SPENAX buď v mechanickém nebo pneumatickém provedení.

Spojovací kleště je možno u nás zakoupit nebo zapůjčit na dobu stavby.

Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace zde. Souhlasím